Päť vecí, na ktoré musíte myslieť pri organizácii eventu.

Firemný večierok, podujatie pre deti, event pre obchodných partnerov alebo výročné stretnutie. Organizácia akéhokoľvek stretnutia väčšieho množstva ľudí si vyžaduje množstvo plánovania a v ideálnom prípade aj skúsenosti. Rozhodli ste sa zorganizovať nejaký event? Prečítajte si naše užitočné tipy, ako to zvládnuť.

Vybrať vhodný dátum pri organizácii eventu musíte často zladiť stovky až tisícky ľudí. Ak sa rozhodnete začať s usporiadaním vášho podujatia v dostatočnom predstihu, budete si môcť vybrať lepšie neobsadené dátumy. Existuje oveľa väčšia pravdepodobnosť, že aj rôzne eventové agentúry budú mať vo vami vybranom termíne ešte voľno.

Typ podujatia

Každé z typov podujatí, ktoré sme spomenuli v úvode článku, si vyžadujú osobitný prístup pri tvorbe programu. Vaši hostia čakajú len to najlepšie. Skutočným umením je usporiadanie podujatia pre všetky vekové kategórie. Chystáte vianočný večierok pre vašich zamestnancov? Čo tak myslieť aj na detský kútik?1 Výber vhodného dodávateľa

Na začiatok sa musíte rozhodnúť, či hľadáte dodávateľa, ktorý pre vás pripraví kompletný event na kľúč, alebo máte aj nejaké vlastné možnosti a potrebujete suplovať len niektoré súčasti, napríklad jedlo alebo kultúrny program. Pri výbere dodávateľa sa spoliehajte primárne na referencie klientov a komunikáciu pri prvom stretnutí.

Otázka financií

Pravdepodobne by ste chceli mať na vašom podujatí toho najznámejšieho interpreta, najchutnejšie jedlo, najkvalitnejší zvuk z reproduktorov a ideálne aj počasie na objednávku. Svoj rozpočet čo najskôr oznámte vybranému dodávateľovi, aby mohol podľa presných informácií navrhnúť ideálne riešenie vašich požiadaviek.

Catering

Pohostenie predstavuje pri organizácii podujatia samostatnú kategóriu. Opäť závisí len na vás, či očakávate od dodávateľa jednoduché „jarmočné“ pochúťky, alebo kaviár podávaný na zlatých podnosoch. Vždy však dbajte na maximálnu čerstvosť a kvalitu potravín. Nie je väčšej hanby, ako keď si vaši návštevníci miesto pekných spomienok odnesú z akcie žalúdočné problémy.

Chceli by ste prekonzultovať organizáciu vášho eventu? Radi vám poradíme! Neváhajte nás kontaktovať, pomôžeme vám naplánovať a zabezpečiť celý váš event, na ktorý vaši hostia určite nezabudnú.